דואר זבל

תלונות משתמשים

הגורם האנושי:

* תלונות משתמשים

תוכנות משלוח דואר:

* מערכות דיוור אלקטרוני

ניתוח תוכן ההודעה:

* קוד HTML
* קישורים
* טקסט
* כתובת דואר

תוכנות סינון ספאם:

* מסנני ספאם

זיהוי שרתי דואר זבל:

* רשימות שחורות
* Reverse DNS
* SMTP HELO
* Bounce Analysis

ניתוח כתובת השולח:

* Sender Policy Framework
* Sender ID

הפרעה לשרתי ספאם:

* Tar Pitting
* Greylisting

האמנת דואר נשלח:

* האמנת דואר נשלח

כללי:

* יצירת קשר

מאמרים נוספים בנושא:

תלונות משתמשים

במקרים רבים תלונות משתמשים היא הסיבה לכך שדיוור אלקטרוני אינו מגיע אל יעדו, ולכך ששרתי דואר לגיטימיים מוכנסים אל רשימות שחורות שלא בצדק. נמען שקיבל דיוור אלקטרוני לגיטימי יכול עדיין להתלונן על קבלתו, ובכך לגרום להכנסת כתובת הדואר שלך או כתובת שרת הדואר שלך אל רשימה שחורה.

אחת הסיבות לריבוי המקרים בהם מקבלי הדיוור מדווחים עליו כדואר זבל הוא הקלות בה ניתן כיום לדווח על הודעה כדואר זבל, עד כדי לחיצת כפתור פשוטה. בשל פשטות הפעולה לעיתים המשתמשים כלל אינם מודעים למשמעות הפעולה אותה ביצעו. המשתמשים הבעייתיים ביותר הם אלו שלוקחים על עצמם את התפקיד "להילחם ברוע" ולדווח על דיוורי דואר זבל. משתמשים אלו בהחלט עלולים לדווח בדרכים גם על הדואר שלך, ובכך לגרום לחסימתו. השילוב בין משתמש קנאי לבין כפתור "דואר זה הוא ספאם" נגיש מדי, יכול להיות קטלני...

כיום אין סטנדרט אחיד לגבי מספר התלונות שגורמות לכך שכתובת או שרת ייחסמו, כך שוא משתנה בצורה משמעותית מספק שירות אחד למשנהו. לעיתים מספיקה כמות תלונות מזערית בכדי לגרם לחסימה מוחלטת, ולעיתים ספקי השירות סובלניים יותר.

כיצד מתגברים על הבעיה

כאשר אנו מבצעים משלוח של דואר אל קבוצת נמענים, חובה עלינו להבין כי מספיק שאחוז מתוך הנמענים אינו מעוניין לקבל את הדואר שלנו, ואפילו אם מדובר באחוז קטן, הוא יכול למנוע מהדיוור שלנו להגיע אל הרוב, שכן מעוניין לקבל את הדואר. לכן קיימת חשיבות גבוהה ביותר לנקיון הרשימה מנמענים "ממורמרים", ולאפשר להם להסיר את עצמם בקלות מן הרשימה.

דרך נוספת למנוע את הרישום לרשימות שחורות היא באמצעות שמירה על קשר רציף עם הגורמים השונים העוסקים בטיפול בדואר שלך (ספקי שירות אינטרנט, מסנני דואר זבל וכו') על מנת לוודא כי הם מודעים לכך שמשלוח הדואר שלך הינו לגיטימי. פעולה זו של שמירה על קשר נעשית פעמים רבות על ידי חברות האמנת דואר נשלח.

כל הזכויות שמורות © 2012 לא דואר זבל!.