דואר זבל

Tar Pitting - עיכוב תקשורת SMTP

הפרעה לשרתי ספאם:

* Greylisting
* Tar Pitting

האמנת דואר נשלח:

* האמנת דואר נשלח

כללי:

* יצירת קשר

ניתוח כתובת השולח:

* Sender ID
* Sender Policy Framework

זיהוי שרתי דואר זבל:

* Bounce Analysis
* Reverse DNS
* SMTP HELO
* רשימות שחורות

תוכנות סינון ספאם:

* מסנני ספאם

ניתוח תוכן ההודעה:

* טקסט
* כתובת דואר
* קוד HTML
* קישורים

תוכנות משלוח דואר:

* מערכות דיוור אלקטרוני

הגורם האנושי:

* תלונות משתמשים

אחד המאפיינים הבולטים של שרתי דואר השולחים דואר זבל הוא העובדה שהם שולחים כמויות דואר גדולות בקבועי זמן קצרים. עובדה זו גורמת לכך שכאשר נשלח דואר זבל כזה, מקבל שרת הדואר כמות גדולה של מיילים בבת אחת.

האטת קבלת המיילים

אחת הטכניקות להקטין את כמות הספאם המגיע אל שרת היא להאט את הקצב בו יכול שרת ה-SMTP לקבל מיילים, או למעשה להאט את קצב התקשורת של שרת ה-SMTP. שמה האנגלי של פעולה זו הוא Tar Pitting. בדרך כלל מופעלת טכניקה זו רק על שרתים שאינם ידועים לשרת הדואר, ולא על שרתים שנחשבים ללגיטימיים. פעולה זו אינה מקטינה באופן ישיר את כמות דואר הזבל, אך היא מאטה את תהליך שליחת הדואר בצד של דולח דואר הזבל, ובכך פוגעת ביכולתו להפציץ את השרת במיילים.

פונקציית ה - Tar Pitting מופעלת כאשר מתקבלת הודעת דואר משרת מרוחק הממוענת אל נמען שאינו קיים. הסיבה לכך היא ששולחי דואר זבל מרבים להשתמש במנועים המייצרים כתובות כלליות עבור דומיינים קיימים (לדוגמא: sales@domain.co.il), כאשר בפועל כתובות אלה פעמים רבות אינן קיימות כלל. מאותו רגע שזוהתה כתובת לא קיימת, יעוכב כל מייל נוסף שיגיע מאותו שרת דואר לתקופת זמן מוגדרת.

סיבה נוספת להפעלת Tar Pitting יכולה להיות כמות גדולה של דואר המגיעה בזמן קצר משרת מסויים, מה שמחשיד אותו כשרת דואר זבל.

כיצד מתמודדים עם הנושא?

כפי שניתן להבין, הבעיה לשולח הדואר הלגיטימי עלולה להיווצר בשני כיוונים עיקריים.

הכיוון הראשון הוא במידה וברשימה שלו מופיעות כתובות שגויות, כלומר משתמשים שאינם קיימים בפועל, אלה יכולות לגרור הפעלת פונקציית Tar Pit בשרת המקבל. לפיכך, הדבר הראשון שיש צורך לוודא הוא שרשימת הדואר נקייה עד כמה שניתן מכתובות שגויות.

החלק השני של הבעיה הוא במידה ושולח הדואר מבצע את המשלוח במהירות גבוהה מדי. בצורה זו עלול המשלוח המהיר להפעיל את ה - Tar Pitting בשרת המקבל.

כיצד מזהים שרת עם בעיות Tar Pitting?

כאשר אתם שולחים דואר אל שרת מסויים, ואתם מקבלים הודעת רבות של "Recipient timed out", אז יתכן כי הופעלה כנגדכם פונקציה זו. ניתן לברר זאת בצורה מדוייקת יותר על ידי משלוח שני מיילים - אחד אל כתובת לגיטימית באותו הדומיין, ואחד לכתובת שבאופן וודאי אינה קיימת, ולראות האם יש הודעת שגיאה עבור הכתובת שאינה קיימת.

כל הזכויות שמורות © 2012 לא דואר זבל!.