דואר זבל

Sender ID

הפרעה לשרתי ספאם:

* Greylisting
* Tar Pitting

האמנת דואר נשלח:

* האמנת דואר נשלח

כללי:

* יצירת קשר

ניתוח כתובת השולח:

* Sender ID
* Sender Policy Framework

זיהוי שרתי דואר זבל:

* Bounce Analysis
* Reverse DNS
* SMTP HELO
* רשימות שחורות

תוכנות סינון ספאם:

* מסנני ספאם

ניתוח תוכן ההודעה:

* טקסט
* כתובת דואר
* קוד HTML
* קישורים

תוכנות משלוח דואר:

* מערכות דיוור אלקטרוני

הגורם האנושי:

* תלונות משתמשים

לעיתים קרובות נשלח מייל על ידי שולחי דואר זבל כאשר כתובת הדואר ממנה ההודעה "אומרת" כי היא הגיעה היא כתובת מזוייפת. פעולה זו נעשית באמצעות כתיבת כתובת מזוייפת בשדה ה-"מאת" (שדה ה-"from").

בכדי להילחם בתופעה, הגדירה חברת מיקרוסופט בשיתוף עם חברות נוספות מערכת הגדרות בשם Sender ID שמטרתה לוודא כי מייל ה-"טוען" כי הוא נשלח מכתובת מסויימת אכן הגיע מאותה הכתובת.

כיצד זה עובד

הפרוטוקול מגדיר כי כל בעל דומיין יגדיר מהם שרתי הדואר מהם קיימת הרשאה לשלוח דואר של הדומיין. גם קבלת דואר על ידי שרת דואר שיודע לעבוד עם פרוטוקול זה, הוא יבצע בדיקה עם הדומיין ממנו נשלח המייל. התוצאה של הבדיקה תהיה רשימת שרתי דואר מורשים. במידה והמייל הגיע משרת דואר שאינו נמצא ברשימה, אז קיים חשד גבוהה כי מדובר בדואר זבל מסוג כלשהו.

את מה בודק ה-Sender ID?

בכדי להחליט איזו כתובת דואר שלחה את הודעת הדואר הנבדקת, פרוטוקול ה-Sender ID בודק את אחד מן השדות המזהים את כתובת השולח, המופיעים ב-header של הודעת הדואר. השדה בו נעשה השימוש לשם ביצוע הבדיקה נבחר באמצעות אלגוריתם שנקרא PRA (Purported Responsible Address) שמטרתו היא לבחור את השדה בו מופיעה כתובת הדואר "האחראית" על שליחת ההודעה.

כל הזכויות שמורות © 2012 לא דואר זבל!.